طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۴
کد خبر : 284
حمله به هنر پیشه ای که به رهبر تبریک گفت !!! نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
حمله به هنر پیشه ای که به رهبر تبریک گفت !!!
این روزها یکی از مهمترین ترفندهای دشمنان اسلام بهره گیری از ترورشخصیتی در مقابل ترور شخص است.آن جا که کشتن یا نابودی جسم برای آن ها مقدور نباشد و یا هزینه های سنگینی در پی داشته باشد یکی از کم هزینه ترین و البته بهترین راه ها، ترور شخصیت،آرمان ها و عقاید است.

ترور شخص یا ترور شخصیت؟! آری این روزها یکی از مهمترین ترفندهای دشمنان اسلام بهره گیری از ترورشخصیتی در مقابل ترور شخص است.

آن جا که کشتن یا نابودی جسم برای آن ها مقدور نباشد و یا هزینه های سنگینی در پی داشته باشد یکی از کم هزینه ترین و البته بهترین راه ها، ترور شخصیت،آرمان ها و عقاید است.

این روش با استفاده از اشاعه تهمت و اهانت و… در رسانه های صوتی،تصویری،مکتوب و سخنرانی ها و…انجام می شود.

۱۶/۸/۱۳۸۸ که یادآور دیدار رهبری با هنرمندان است؛ چندی از هنرمندان در سخنان خود برخی مشکلات سینما و جامعه را با رهبر معظم انقلاب در میان می گذارند.در این مراسم هنرپیشه زن سینما،پروانه معصومی،خطاب به رهبری فرمود:

«من می دانم فردا اگرعده ای من را ببینند جور دیگری نگاه می کنند،برای آن که خدمت شما بودم،برای آن که من هم نیم ساعت زیر آن سقفی نفس کشیدم که شما نفس کشیدید.» و جالب این جاست چندی پس از این دیدار جریان شبه روشنفکری شروع به تخریب شخصیت این بانوی کرده و ایشان را مورد اهانت و توهین قرار دادند.

همین سناریو برای افرادی همچون:شهاب حسینی،محمدرضا شریفی نیا،مسعود ده نمکی،حمید لولایی،الهام حمیدی و افسانه بایگان و چند تن دیگر هم اتفاق افتاد و این موضوع تا جایی پیش رفت که همین روشنفکران در شبکه های اجتماعی گروه هایی با عنوان «من از فلانی متنفرم» راه اندازی کرده و شخصیت واعتقادات آن ها را مورد تمسخر قرار می دادند.

اما این سناریو برای مهران مدیری به گونه ای دیگر رقم خورد. مدیری که در این دیدار حضور نداشتند مورد حمایت رسانه های مغرض قرار گرفته و این جماعت از ایشان به عنوان شخصی که«به پا بوس رهبری نرفت»یاد کردنند اما همین به اصطلاح روشنفکران پس از چندی که مدیری یک فیلم طنز در تمسخر رسانه های مذکور ساخت ایشان هم از بقیه مستثنی

نماند و در برنامه ای برای وی اظهار تاسف کرده و وی را دارای شخصیتی بدون انسانیت خطاب کردند.

اینان به این کم قانع نشدند تا این که در برنامه ای اعلام کردند مدیری دارای شماره پرسنلی از وزارت اطلاعات است!!! آری، این ها همان روشنفکرانی بودند که از مدیری حمایت کرده و از وی به عنوان شخصی که مورد غضب نظام قرار گرفته یاد کردند.

این جریان هنگام اکران هم زمان فیلم جدایی نادر از سیمین و فیلم اخراجی ها ۳ در خانه سینما از هر ترفندی استفاده می کردند تا مردم بیشتر به فیلم جدایی روی آورند،از جمله کارهایی که این جریان انجام دادند یکی تحریم فیلم اخراجی های ۳ بود(تحریم در هنر و فرهنگ؟!؟) و دیگری انتشار سی دی قاچاق آن در بازار بود. حال چرا خود مجالی دیگر می طلبد

اما دگر بار این جریان خود را در ماجرای روبوسی علیرضا افتخاری (خواننده موسیقی سنتی ایران) با محمود احمدی نژاد در مراسم روز خبرنگار در مرداد ۱۳۸۹ نشان داد. این جریان ستادهایی را برای خدشه وارد کردن به شخصیت افتخاری راه اندازی مب کند که از جمله اقداماتی که در این ستادها انجام شد: یکی این که عکس ها و سی دی آهنگ های ایشان را در خیابان و در ملأعام زیر چرخ خودرو له می کردند ودیگری این که شایعه ای پخش کردند مبنی بر اینکه وی قصد ترک کشور را دارند اما پس چندی افتخاری به این بحث ها پایان می دهد با این جمله که: «با ایران افتخاری شدم،از ایران نمی روم.» اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و ایشان را در شبکه های ماهواره ای خود مورد حمله قرار داده و به وی توهین می کنند و حتی افتخاری را در همین برنامه ها شخصیت بد و زشت هفته معرفی می کنند .این ماجرا به جایی کشید که پس چندی دختر ایشان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

اینان پس از بازی امین حیایی در فیلم قلاده های طلا ،فیلمی که به نقد از فتنه ۸۸ (شما بخوانید فتنه آمریکایی، صهیونیستی و انگلیسی با کلید واژه تقلب) ساخته و پرداخته شده بود این بار به همان شیوه های معمول شخصیت حیایی را به زیر کشیدند.

اما این پایان کار اینها نبود…

الهام چرخنده دیگر بازیگر زن سینمای ایران چندی پیش در نوروز ۱۳۹۳ در برنامه زنده تلویزیونی،پس از تحویل سال ابتدا شعری در وصف مولای متقیان،امیرالمومنین علی (ع) خوانده و سپس سال جدید را این گونه به رهبری امت اسلامی تبریک گفت: «سلام،من الهام چرخنده،خداوند رو شاکرم که در اولین لحظه های سال ۱۳۹۳ میهمان منازل شما هستم و اگر اجازه بدین اولین عید رو،اولین تبریکم رو عرض کنم به رهبر عظیم الشان کشورم،حضرت سید آیت الله خامنه ای و بهشون بگم:آقا جان،عیدتون مبارک انشاالله که سایتون مستدام.»اما جریان روشنفکری که این اقدام عظیم الشان برایشان غیره قابل هضم بود طاقت نیاورده و این بار هم به خودروی این هنرپیشه حمله کرده و با شکستن شیشه های آن، وی را را مورد اهانت قرار دادند.

پس از این ماجرا چرخنده با دلی شکسته در صفحه اینستاگرام خود این چنین نوشت:

«دلم شکست…اما؛ عجیب محکم تر شدم!! وقتی شنیدم:آقایان در آن سر دنیا؛دورتر از خاک میهنم؛وطنم؛دینم با فریاد به الهام خواهر شما مردم نازنین؛هزاران تهمت و ناروا و… فرستادند… باکی نیست!! چراکه من آزاد هستم و بر باورم راسخ… آری؛؛ مندختر ایران زمین. مرید مولایم… ومحکم تر و با قدرت هم چون زنان سرزمینم قامت می درم و فریادی در سکوت سر می دهمبا ایمان… درود به حضور طیبا ونجیب خاتون ایرانی…

الهام تن نمایی نکرد؛؛؛بل باورش را هم چون اشعارش عریان رخ نمود…

اما مهم بدتر از همه این که چرا در مقابل این قضایا و امثال آن، برای کسانی چون هومن سیدی و… که جوایز خود را به طیف دیگر سیاسی اهدا می کنند اتفاقی نمی افتد؟

یا چرا در همین دانشگاه شیراز عده ای باید هنگامی که کسانی همچون دکتر پوریزدان پرست ویا اشخاص دیگر سخن می گویند احترام به جا نیاورده و در نهایت بی فرهنگی و بی انصافی به ایشان هوو بفرستند؟!؟آیا این به دور از انسانیت نیست؟آیا اینان هم چون جریان شبه روشنفکری عمل نمی کنند؟

نظرات :

پاسخ دهید