طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۹
کد خبر : 54
رحیمی: آمریکا و غربی‌ها از سرعت رشد ما وحشت‌زده شده‌اند/اگر مسکن مهر نبود معلوم نبود مردم دچار چه گرفتاری​هایی می​شدند نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

دولت-معاون اول رییس‌جمهور گفت: باید خود را برای یک تجارت تحریم‌شکن آماده کنیم.

محمدرضا رحیمی در مراسم افتتاح بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر درباره‌ مسکن مهر گفت: مسکن مهر یک نهضت است و اگر این تدبیر نبود معلوم نمی‌شد که مردم با توجه به تحریم‌ها چه گرفتاری‌های بیش‌تری داشتند. قریب به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت نهم تحویل مردم خواهیم داد. بخش عمده‌ای از این واحدها تحویل شده است و مابقی نیز تا پایان دولت نهم واگذار خواهد شد.
محمدرضا رحیمی افزود: اقدامات دولت احمدی‌نژاد ماندگار است. مشکل آن‌جاست که در کشور ما زیرساخت‌ها فراهم نیست.
به گزارش ایسنا، او با اشاره به برخی مسائل پیش آمده در داخل کشور گفت: باید به نصیحت‌های رهبری توجه کنیم. ایشان از قله نگاه می‌کنند و اشکالات را می‌بینند و اگر به سخنان ایشان توجه کنیم رشد و پیشرفت ما به قدری می‌شود که همه تعجب می‌کنند.
معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به موقعیت بندر بوشهر گفت: باید خود را برای یک تجارت تحریم‌شکن آماده کنیم. تجارت باید پاک و سالم باشد و در آن تخلف و قاچاق ورود نداشته باشد. استاندار فهرستی از کالاهای مجاز را برای شما تهیه می‌کند که می‌توانید آن‌ها را وارد کنید. باید گمرکات این استان تجهیز شود. می‌توان کشور را به وسیله‌ی تجارت مرزی در شرایط تحریمی پیش برد.
رحیمی با اشاره به تحریم‌ها گفت: آمریکا و غربی‌ها از سرعت رشد ما وحشت‌زده شده‌اند؛ چرا که تا سال ۲۰۱۸ تولید علم در کشور ما به رتبه‌ی چهارم در جهان می‌رسد. آن‌ها هرچه ما را بیش‌تر تحت فشار قرار داده و تحریم کرده‌اند ما با تکیه بر دانش داخلی، کالاهای مورد نیاز خود را ساخته‌ایم. با وجود هشت سال جنگ و تحریم‌ها هم‌اکنون هفدهمین اقتصاد دنیا هستیم.

نظرات :

پاسخ دهید