طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶
کد خبر : 586
‌توافق هسته‌ای محال است/دشمن بازی را از ‌رقابت ‌به شراکت نکشاند نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

حسین شریعتمداری ‌در همایش فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی:

‌توافق هسته‌ای محال است/دشمن بازی را از ‌رقابت ‌به شراکت نکشاند

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد.

به گزارش طاها نیوز به نقل از فارس از شهرستان ساری، حسین شریعتمداری پیش‌ از ظهر امروز در همایش فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی در حسینیه عاشقان کربلا اظهار کرد: در حال حاضر شرایط خطیری داریم اما شرایط خطرناک نداریم و به قول رهبر معظم انقلاب باید دیده‌ها باز باشد و صحنه‌ها را آن‌طور که هست، ببینیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب، ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد اسلام نیست و اسلامی که به پرخوری مرفهان بی‌درد از سوی سرمایه‌داران زالو‌صفت در کنار فقرا تن دهد، اسلام نیست، افزود: قابل حدس است که نظام سلطه بین‌الملل در برابر اسلام واقعی ایستادگی می‌کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه هویت اسلام گسترش عدالت است، اسلام و غرب در ماهیت با هم درگیر هستند و کسانی که نسخه آشتی می‌پیچند ماجرا را نمی‌دانند، تصریح کرد: ما و نظام سلطه هم در ماهیت با هم درگیر هستیم و این درگیری زمانی اتمام پیدا می‌کند که یا ما از اسلام ناب دست بکشیم و اسلام را در سیاست دخالت ندهیم و یا اینکه نظام سلطه از کار خویش دست بکشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد، اسلام آمریکایی است، گفت: دشمن از همه توانش بر علیه کشور استفاده می‌کند و ما نیز باید از همه توان استفاده کنیم ولی همه استفاده نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه توافق هسته‌ای محال است، افزود: وقتی ‌آمریکا پشت میز مذاکره می‌نشیند حواس‌شان به یمن، عراق، لبنان و فلسطین است بنابراین آنها با نفوذ ایران در منطقه و جهان مشکل دارند‌.

شریعتمداری با بیان اینکه استفاده از سلاح هسته‌ای برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم دروغ بسیار بزرگ است، تصریح کرد: موضوع هسته‌ای مسئله بمب هسته‌ای نیست، موضوع آن اقتدار ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حریف نگران بمب هسته‌ای نیست و از نفوذ ایران در هراس است، اضافه کرد: یک دیدگاهی در این کشور از گذشته وجود داشت که فکر می‌کرد همه مشکلات کشور در آمریکا حل می‌شود ولی آیا در حال حاضر کسی این دیدگاه را قبول دارد؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اعلام اینکه به لحاظ فنی و حقوقی دست‌مان در مذاکرات بسیار پر است، خاطرنشان کرد: هدف دشمن از مذاکرات و نتیجه آن تحقیر ایران است و آنها به مذاکره برای حل مسائل فی مابین احتیاج ندارد و ‌مذاکره را فقط برای مذاکره می‌خواهد.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد که جهان را تحت نظر خودش داشته باشد، یادآور شد: دشمن می‌خواهد به جهانیان اعلام کند که ایرانی که الگو بسیاری از کشورهای اسلامی بود مجبور شد با آمریکا مذاکره کند و آمریکا در مذاکره به دنبال شکستن اقتدار ایران است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه آمریکا با موجودیت ایران مشکل دارد و مشکل هسته‌ای بهانه است، ‌گفت: باید دشمن‌شناسی دقیقی در کشور انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن این است که جایگاه واقعی ایران شناخته نشود، اظهار کرد: باید تلاش کنیم که همیشه در صحنه باشیم و دشمن از حضورمان در صحنه در هراس باشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه دشمن زمانی که صحنه را خالی ببیند‌ از نفوذ خویش برای ورود به کشور استفاده می‌کند بنابراین نباید فضا را برای حضور دشمن خالی کرد، ادامه داد: باید پرچم هویت ایران با دیدگاه دینی بالا نگه داشته شود چرا که مردم ایران رسالت بزرگی بر دوش دارند و ایستادگی مردم ایران باعث می‌شود که مردم یمن، لبنان و فلسطین دل‌گرم باشند.

شریعتمداری با اعلام اینکه کمک به حزب‌الله و حماس صدقه نیست، افزود: دشمن تلاش دارد که به تحقق شعار نیل تا فرات دسترسی پیدا کند، بنابراین حزب‌الله لبنان نماینده ایران در پیشانی جنگ با استکبار است.

وی با اشاره به اینکه اگر دشمن راه نفوذ به کشور ‌را پیدا کند همان بلایی که سر مردم فلسطین و عراق ‌آورد در ایران هم همین جنایت‌ها را پیگیری می‌کند، ادامه داد: نباید جا بخوریم و حرف حق را باید پیگیری و مطالبات خودمان را درخواست کنیم، نباید از سر و صداها بترسیم، کسی باید از سر و صدا بترسد که از عدالت قصور کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پایان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد.

نظرات :

پاسخ دهید