طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۳
کد خبر : 67
درخواست لاریجانی برای اقدامات عملی در حمایت از مردم فلسطین در گفت وگو با همتای اردنی نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

دیپلماسی – رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با طاهر‌المصری خواستار انجام اقدامات عملی در زمینه حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه رایزنی‌های پارلمانی با همتایان منطقه‌ای و بین‌المللی خود پیرامون حوادث اخیر در غزه بعد از ظهر امروز شنبه ۲۷/۸/۹۱ با طاهر المصری رئیس مجلس اردن تلفنی مذاکره کرد.
وی در این مذاکره ضمن محکومیت شدید حملات گسترده رژیم صهیونیستی به غزه گفت: اقدامات سبوعانه رژیم صهیونیستی در هجوم همه جانبه از راه دریا و زمین و هوا علیه مردم بی‌پناه غزه حاکی از اوج انزوای سیاسی این رژیم منحوس است.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: مردم مظلوم غزه و فلسطین امروز بیش از هر زمان دیگر به کمک و حمایت مردم کشورهای جهان اسلام نیاز دارند.
لاریجانی در پایان خواستار انجام اقدامات عملی در زمینه حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه شد.
طاهر‌المصری رئیس مجلس اردن با اظهار تأسف از آغاز مجدد حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه گفت: امروز شرایط بسیار خطرناک‌تر از گذشته برای مردم فلسطین در جریان است که نیاز به حمایت و اهتمام جدی کشورهای اسلامی از آرمان فلسطین دارد.
طاهر‌المصری همچنین گفت: مقامات عالی رتبه کشور اردن همگام با سایر کشورهای مسلمان تلاش‌های وافری را برای جلوگیری از سیاست‌ یهودی‌سازی قدس شریف توسط رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند.
رئیس مجلس اردن در پایان خواستار تشریک مساعی تمام کشورهای اسلامی در مقابله با سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در منطقه شد.
یادآور می‌شود رئیس مجلس شورای اسلامی طی دو روز گذشته، مذاکرات تلفنی با همتایان خود در سایر کشورهای اسلامی و همچنین دبیر کل اتحادیه بین‌المجالس جهانی و دبیرکل بین‌‌المجالس اسلامی در خصوص محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه انجام داده بود.

نظرات :

پاسخ دهید