طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۳
کد خبر : 82
بیژن نوباوه: نماینده مجلس که نباید درباره کارهای دولت حرف بزند/ دولت از کسی حمایت انتخاباتی نمی‌کند نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

مجلس – عصرایران در گفت و گو با بیژن نوباوه نوشت:

*درباره دخالت احتمالی دولت در انتخابات چه نظری دارید؟
من نظری درباره فعالیت های دولت ندارم و ترجیح می‌دهم چیزی نگویم. مگر نماینده مجلس باید در مورد کارهای دولت حرف بزند که من هم بزنم.
*حتی درباره احتمال اعمال نفوذ در انتخابات به نفع کاندیدای خودشان؟
من که چیزی ندیده­ ام که نشانگر این باشد که آن‌ها قصد دارند با کارهای آنچنانی مقدمات پیروزی کاندیدای­شان در انتخابات را فراهم کنند، شما نکته خاصی دیده­ اید یا مد نظر دارید؟
*من از شما به عنوان نماینده مجلس سؤال کردم.
خب! من هم در پاسخ گفتم که چنین رویکردی را در رفتارهای قوه مجریه مشاهده نکرده­ ام. به هر حال درباره یک بحث کلی، لازم است که مصداق داشت، نه اینکه ذهنیت خود را به عنوان یک اتفاق تلقی کرد.
*دخالت احتمالی دولت در انتخابات چه تبعاتی{تاثیری} می­ تواند بر انتخابات بگذارد؟
دولت مسؤول اصلی برگزاری انتخابات است و چطور انتظار دارید که کاری به کار انتخابات نداشته باشد.
*اینکه بخواهند از فرد مشخصی حمایت کنند چطور؟
هیچ کس نمی‌­تواند و نباید فرد یا گروهی را به این راحتی متهم کند. تا نشانه­ ای نباشد و مصداقی را نتوان آورد، اصلا نمی­ توان وارد چنین بحثی شد.
*تلاش برای تغییر قانون انتخابات توسط مجلس را می‌­توان تلاشی برای محدود کردن اعمال نفوذ دولت دانست؟

اصلا چنین چیزی نیست و نمی‌­توان تغییر قانون انتخابات را بهانه قرار داد تا بگوییم که مجلس رو در روی دولت قرار گرفته است.
*شما به عنوان نماینده مردم در قوه ناظر درباره این ذهنیت که دولت از سه سال پیش برای حضور و البته موفق شدن در انتخابات سال ۹۲ برنامه­ ریزی کرده است، چه نظری دارید؟
شما این اتهام را به هر کسی می‌­توانید وارد کنید. من هیج نشانه­ ای ندیده­ ام و البته باید بدانید که مردم باهوش­ تر از این حرف­‌ها هستند که رفتارهای غلط را تشخیص ندهند.
*مشخصا اسم مشایی و احتمال حضورش در انتخابات ریاست جمهوری حساسیت­ هایی را به وجود آورده است، او در صورت ورود به انتخابات تایید می‌­شود یا نه؟
ترجیح می‌­دهم در این خصوص چیزی نگویم، چون اعتقاد دارم که فقط مرجعی که باید صلاحیت­ ها را تعیین کند، صلاحیت اظهارنظر درباره تایید یا عدم تایید افراد را دارد.

نظرات :

پاسخ دهید