طراحی سایت توسط تیم فنی آل طاها
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۹
کد خبر : 86
حاجی بابایی: اگر نیاز باشد استعفا می‌دهم نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

آموزش – وزیر آموزش و پرورش گفت اگر لازم باشد، استعفا هم می دهد.

به گزارش خبرآنلاین؛ حمیدرضا حاجی بابایی، یک روز پس از حضور در مجلس و عذرخواهی بابت آتش سوزی در مدرسه شین آباد پیرانشهر، درباره موضوع استعفا که تعدادی از نماینده های مجلس از او خواسته بودند، گفت: هر وقت که بررسی کنم و ببینم نیاز است، این کار را می‌کنم؛ من هیچوقت برای مسئولیت ندویدم و اگر جمع‌بندی این باشد که یک روز هم مسئول نباشم، حاضرم؛ برای مسئولیت شوق ندارم اما برای خدمتگزاری شوق دارم.

او گفت: نظر خود را اعلام کرده‌ام، این موضوع نشان می‌دهد که آموزش و پرورش از جایگاه ویژه‌ای در بین مردم برخوردار است و آنها یک نگاه عاطفی بلند به آموزش و پرورش دارند، هر چند این گونه اتفاقات در جاهای مختلف رخ می‌دهد، اما نسبت به آموزش و پرورش از حساسیت بالایی برخوردار است. قطعا هم نمایندگان مجلس و هر کدام از مسئولان دیگر با دلسوزی خاص به بحث آموزش و پرورش نگاه می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش در نهایت در خصوص اینکه اگر بجای خانواده‌ کودکان حادثه دیده بودید از وزیر آموزش و پرورش درخواست استعفا می‌کردید؟ فقط به گفتن “خیلی ممنون” اکتفا کرد.

حاجی بابایی این پاسخ را در حاشیه همایش توانمند‌سازی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان داد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره سخنان دیروز خودش برای اعزام دانش اموزان به هر بیمارستان و مرکز درمانی برای درمان و زیبایی، گفت: با مشورتی که با متخصصان استان آذربایجان غربی و شرقی صورت گرفت، اعلام شد این دانش آموزان را هرکجا که نیاز باشد انتقال بدهیم، حتی خارج از کشور؛ اما جمع بندی نظرات کارشناسی این متخصصان، درمان و مراقبت از دانش آموزان آسیب‌دیده در همان بیمارستان‌ها بود.

حاجی بابایی درباره تغییر سیستم گرمایشی مدارس هم گفت: در کمیسیون آموزش مجلس جلسه چند ساعته‌ای برگزار شد و در گزارشی اعلام کردم در حال حاضر ۱۵۰ هزار کلاس و ۵۰ هزار اتاق اداری در آموزش و پرورش وجود دارد که از سیستم بخاری نفتی استاندارد استفاده می‌کنند که مجموع آنها به ۲۰۰ هزار می‌رسد، چرا که در این مناطق یا امکان گازرسانی وجود نداشته و یا پکیج وجود ندارد.

او گفت: برای تامین سیستم گرمایشی مناسب و استاندارد برای این تعداد مدرسه و اتاق اداری اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است که بخاری نفتی آنها تبدیل به سیستم گرمایشی از نوع پکیج شود. آموزش و پرورش در احداث مدارس جدید و مقاوم سازی شده استفاده از سیستم پکیج را در دستور کار قرار داده است و به هر میزان که اعتبار در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، این اقدام انجام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: حتی در مناطقی که گازرسانی شده و در آنجا مدرسه ۲ کلاسه دایر است، نمی‌توانیم بخاری گازی نصب کنیم، چرا که سازمان مهندسی این اجازه را به آموزش و پرورش نمی‌دهد و تنها سیستم گرمایشی استاندارد، بخاری نفتی کاربراتوری است؛ این در حالیست که استفاده از این نوع بخاری در نقاط دیگر از جمله مساجد و منازل نیز مرسوم است.

او گفت: آموزش و پرورش به هر میزان که اعتبار در اختیار داشته باشد در صدد جایگزینی سیستم پکیج به جای بخاری نفتی است، اما بحث نگهداری از سیستم‌های گرمایشی تنها در مورد بخاری‌های نفتی صدق نمی‌کند، بلکه نگهداری سیستم‌های پکیج هم نگهداری و مراقبت می‌خواهد و اگر این اقدام انجام نشود، ممکن است گاز گرفتگی و سایر حوادث را به همراه داشته باشد.

دیروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مصوب کرد دانش آموزان در آموزش و پرورش استخدام می شوند. اما وزیر آموزش و پرورش دراین باره گفت: این مسائل بحث‌هایی است که باید روند قانونی و کاری خود را طی کند و هرچه که باشد آن را انجام می‌دهیم، چرا که آموزش و پرورش هر کمکی که لازم باشد را انجام خواهد داد.

همچنین ایسنا از حاجی بابایی چنین نقل کرد: “وزیر آموزش و پرورش در نهایت در خصوص اینکه اگر بجای خانواده‌ کودکان حادثه دیده بودید از وزیر آموزش و پرورش درخواست استعفا می‌کردید؟ فقط به گفتن “خیلی ممنون” اکتفا کرد.”

نظرات :

پاسخ دهید